MANAGER DZIAŁU FINANSOWEGO

WARSZAWA

Numer oferty – DF-WAW/19

Gravet Consulting sp. z o.o.: Jesteśmy firmą doradztwa personalnego działającą od 1995 r. współpracujemy z firmami z różnych branż. Realizujemy projekty rekrutacyjne na stanowiska managerskie i specjalistyczne na terenie całej Polski i zagranicą, opierając się na najwyższych standardach działania.

Obecnie dla firmy posiadającej rozproszoną sieć około 100 punktów detalicznych poszukujemy Kandydata/Kandydatki do pracy na stanowisku:

MIEJSCE PRACY

WARSZAWA

CEL STANOWISKA

Zarządzanie finansami i dbanie o stan finansów Spółki oraz sprawny system raportowania. Wdrażanie zmian optymalizacyjnych we współpracy z Prezesem Zarządu. Kierowanie zespołem pracowników w celu zapewnienia profesjonalnej obsługi z zakresu księgowości, kontrolingu oraz innych działów wsparcia i administracji. Zapewnienie właściwego wizerunku firmy i wysokiego poziomu świadczonych usług zgodnie z ogólną strategią firmy.

ZAKRES ZADAŃ

• Udział w kształtowaniu i realizacji krótko- i długoterminowej strategii firmy, nadzorowanie spraw finansowych oraz podatkowych spółki.
• Odpowiedzialność za przygotowywanie budżetu rocznego oraz nadzór nad jego bieżącą realizacją.
• Przygotowywanie analiz oraz prognoz finansowych, sporządzanie raportów i sprawozdań na potrzeby Zarządu, prowadzenie dokumentacji finansowej.
• Tworzenie procedur finansowych, analiz inwestycyjnych oraz innych finansowych.
• Utrzymywanie relacji z bankami i innymi instytucjami finansowymi
• Wsparcie Zarządu we wszystkich aspektach kontroli finansowej i biznesowej, zaangażowanie w projekty optymalizacyjne.
• Odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej.
• Optymalizowanie polityki podatkowej.
• Kontakty i współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi oraz organami podatkowymi.
• Kierowanie pracą działów: księgowego, kontrolingu, IT oraz administracyjnego.
• Prowadzenie negocjacji z kluczowymi dostawcami m.in. czynszów w podległych placówkach.

OCZEKIWANIA

• Wykształcenie wyższe, preferowane ekonomiczne, z zakresu rachunkowości/finansów, mile widziane kierunkowe studia podyplomowe oraz dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia.
• Ponad 7 lat doświadczenia w pracy w dziale finansowym lub pokrewnym, na stanowisku kierowniczym.
Konieczne: Co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy w firmie o rozproszonej sieci sprzedaży detalicznej poparte sukcesami we wspieraniu strategicznego i operacyjnego rozwoju przedsiębiorstwa.
• Doświadczenie we wdrażaniu zmian.
• Bardzo dobra znajomość Ustawy o Rachunkowości, prawa bilansowego i przepisów podatkowych rachunkowości zarządczej i księgowości oraz praktyczna wiedza z zakresu księgowości, finansów.
• Doświadczenie we współpracy z instytucjami zewnętrznymi typu urzędy, banki, firmy ubezpieczeniowe, etc.
• Doświadczenie w prowadzeniu negocjacji z dostawcami.
• Prawo jazdy kategorii B.
• Znajomość obsługi pakietu MS Office (w tym bardzo dobra znajomość Excela) oraz programów klasy ERP.
• Doświadczenie w tworzeniu standardów i procedur.

Oferujemy

• Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (możliwe są także inne formy zatrudnienia).
• Możliwość rozwoju zawodowego oraz awansu do Zarządu firmy.
• Niezbędne narzędzia pracy.

W tytule wiadomości prosimy wpisać: DF-WAW/19